Підсипання території від ожеледиці. Які бувають реагенти?

22.02.22

Зима в період коли підвищується рівень ДТП, отримання травм на тротуарах е, причиною стане ожеледиця. Основний спосіб боротьби зі ковзною поверхнею – застосування реагентів. Є кілька видів речовин з різним складом, але призначення у всіх одне.


Які популярні реагенти?

Ожеледиця проблема багатьох країн. Кожна має свої варіанти "присипки" дорожнього покриття і тротуарів. Але все ж таки приблизний рейтинг найбільш затребуваних реагентів включає:

  • Кухонну чи технічну сіль;
  • Пісок;
  • Кам'яну крихту;
  • Хлорид магнію;
  • Поєднання кількох варіантів.

Для того щоб визначити плюси та мінуси кожного реагенту розглянемо їх характеристики більш детально.

Огляд плюсом та мінусів реагентів

Сіль

Головна перевага посипання ожеледиці сіллю є доступна вартість. Цей продукт можна знайти у кожному будинку та магазини. Об'єми для посипання дороги звичайно інші, але для доріжки біля будинку можна використовувати запаси.

Нестача солі – втрата форми під впливом навколишнього середовища. Так, вона тане разом із снігом, розчиняється у воді. Прийде повторно покривати ділянки. Витрати зростають. Ще одним мінусом є негативний вплив солі на металеві елементи. Речовина провокує появу іржі, особливо небезпечна обробка дороги сіллю для днища автомобілів.


Пісок

Поширене рішення, адже доступне практично у всіх регіонах та ділянках. Ціна такого посипання низька, а придбати пісок можна у звичайних будівельних магазинах.

Нестача піску – дрібні крупинки, якими важко приховати нерівності поверхні. Пісок, як і сіль розчиняється. Крім цього, кріпиться до взуття та заноситься до громадських місць, будинків.

Кам'яна крихта

Зустрічається рідше перших варіантів, але ефективніше перешкоджає ковзання транспортних засобів, пішоходів. Її структура стійка до опадів та води, обробки крихтою достатньо на кілька днів.

Серед недоліків – вища вартість реагенту, не завжди можна купити.

Хлорид магнію

Використовується переважно у США. Хлорид магнієм має тривалий термін дії. Так, посипавши доріжки на ділянці один раз, не можна повторювати обробку всю зиму.

Але реагент має і безліч мінусів: небезпечне для шкіри, очей, обробку слід проводити дуже акуратно. Швидко вступає у реакцію із металевими поверхнями. Хімічний склад не виправдовує його ефективності.


Поєднання кількох реагентів

У нашій країні поширений варіант - поєднувати сіль та пісок. Таке рішення продовжує час використання підсипки. Вартість при цьому низька, а речовини завжди можна придбати.

Мінус варіанта - потреба у додатковому устаткуванні, ємностей для змішування реагентів. Накладання солі та піску кулями не принесе очікуваного результату.

Підсипка в період ожеледиці спрощує роботи зі збирання поверхні. Не доводиться боротися з льодом та брилами. Рішення використовувати реагенти полегшує процеси, і дає можливість уникнути небезпечного ковзання.

5 5
Прорахунок вартості

Контакти

uborkasnega info@uborkasnega.kiev.ua
uborkasnega м. Київ, вул. Нижній Вал 41
uborkasnega 7:00 - 22:00
© 2022 Сніжний Барс - Приберання снігу в Києві